Kobieta na krańcu świata

Kobieta, której żaden zakątek świata nie jest straszny i niemożliwy do poznania. Autorka licznych książek podróżniczych i dokumentalnych, którą pokochały miliony Polaków. Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej wpływowych osób polskiego show-biznesu, szczególnie w kwestii wiedzy geograficznej i kulturowej.

Pierwsze kroki w show-biznesie

Choć Martyna Wojciechowska jest znaną głównie jako podróżniczka, to jej kariera od początku wcale nie bratała się od jej największej pasji. Swoją przygodę z kamerą rozpoczęła jako prezenterka telewizyjna – była twarzą programu o motocyklach, a kilka lat później została prowadzącą programu Big Brother. Niemniej jednak, swoje miejsce odnalazła ponad dekadę temu – w 2009 roku wyemitowano pierwszy odcinek jej własnego programu podróżniczego.

Literatura w parze z pasją

Dziennikarka od zawsze pasjonowała się kulturami i zwyczajami, jakie panują w różnych częściach świata. Także odkrywanie piękna natury stanowi dla Wojciechowskiej ogromny powód do radości. Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do programu podjęła się zdobycia Korony Ziemi. Jako jedna z trzech Polek dokonała niezwykłego osiągnięcia i zdobyła szczyt między innymi Kilimandżaro czy Mount Everestu, o którym również powstał film dokumentalny jej autorstwa.

Zarówno programy telewizyjne, jak i książki autorstwa Wojciechowskiej sprowadzają się do jednego – fascynacji światem. Autorka przedstawia w swoich książkach ciekawe fakty dotyczące życia na innych kontynentach ziemskich. Dzięki tym lekturom czytelnik pozna nowe gatunki zwierząt i ich specyfikę oraz poszerzy swoją wiedzę na temat zwyczajów panujących na świecie.

“Kobieta na krańcu świata”, czyli duma Wojciechowskiej

“Kobieta na Krańcu Świata” swój debiut miała w 2009 roku – nie potrzeba było zbyt wiele czasu, by dokumentowane podróże Wojciechowskiej zaskarbiły sobie serca Polaków i zyskały ogromną popularność. Seria aktualnie posiada aż 11 sezonów i z pewnością nie zmierza ku końcowi.

Wojciechowska w swoim programie stara się przekazywać wartości moralne, jednocześnie ucząc widzów o świecie, którego nie poznają z naukowych książek. W każdym odcinku pojawia się inny bohater – człowiek wyróżniający się swoją historią czy sposobem życia. Prezenterka podczas jedenastu sezonów opowiedziała m.in. o brutalnym traktowaniu kobiet, czy bezlitosnym podejściu do osób chorych na albinizm.

Najciekawsze książki podróżniczki

Martyna Wojciechowska ma na swoim koncie liczne książki podróżnicze i dokumentalne. Wśród nich warto wyróżnić te poświęcone podróżom na krańce świata – seria książek o tym samym tytule, co program Wojciechowskiej składa się z szesnastu części. Wśród nich znajdziecie dokumenty poświęcone RPA, Kambodży, Boliwii czy Argentynie.

Ponadto, powstały także dwie oddzielne Serie, poświęcone najbardziej charakterystycznym postaciom, jakie autorce udało się poznać podczas swoich podróży. “Dzieciaki Świata” to cykl o ciekawych, młodych osobistościach – m.in. małym pasterzu czy żywej bogini z Nepalu. “Zwierzaki Świata” to z kolei książki przedstawiające zaskakujący świat fauny.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com