Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska to kobieta znana w całym show-biznesie (https://www.taniaksiazka.pl/autor/martyna-wojciechowska). Łączy ze sobą w całość swoją pracę zawodową oraz pasję, jaką jest podróżowanie. Jej książki zyskały uznanie milionów polskich czytelników, a program telewizyjny należy do najczęściej oglądanych.

Początki w telewizji

Wielu osobom Wojciechowska kojarzy się głównie z serii dokumentalnej o światowych podróżach, jednak swoją przygodę z kamerą zaczynała jako prezenterka telewizyjna. Początkowo prowadziła program motoryzacyjny, a kilka lat później została prowadzącą słynnego reality-show “Big Brother”. W 2009 roku mogła w końcu połączyć swoją pasję z pracą, kiedy to został wyemitowany pierwszy odcinek programu ”Kobieta na krańcu świata”. 

Kobieta wielu twarzy – inne pasje Martyny Wojciechowskiej

Wszechstronność to jej drugie imię. Polska podróżniczka nie boi się wyzwań, kocha adrenalinę i nowe doświadczenia. Od zawsze interesowała się kulturami oraz tradycjami panującymi na całym globie. Przed rozpoczęciem zdjęć do swojego programu podjęła się jednego z najtrudniejszych wyzwań himalaistów – zdobycia Korony Ziemi. Udało jej się wspiąć na wszystkie ośmiotysięczniki jako trzeciej Polce w historii – podróżniczka postawiła nogę na najwyższych punktach między innymi: Mount Everest, Mont Blanc oraz Elbrus, o czym powstał film oraz dwie książki: “Przesunąć horyzont” i “Misja Everest”. Dzięki programowi telewizyjnemu oraz książkom autorstwa Wojciechowskiej czytelnicy poszerzy swoją wiedzę biologiczną oraz geograficzną.

“Kobieta na krańcu świata” – perełka wśród programów telewizyjnych

Pierwszy odcinek “Kobiety na krańcu świata” wyemitowano w 2009 roku. Dokumentowane podróże Wojciechowskiej skradły serca milionom Polaków. Seria aktualnie składa się z 11 sezonów i cały czas trwają zdjęcia do kolejnych edycji. Wojciechowska przez swój program przekazuje widzom wartości, które powinny być ważne dla każdego człowieka. Z każdym odcinkiem pojawia się nowy bohater – tu nie ma czasu na nudę, każdy gość programu jest zupełnie inny i wnosi nowe wartości.

“Kobieta na krańcu świata” jest dla podróżniczki największym sukcesem w karierze i traktuje je program jako jedno ze swoich ukochanych dzieci – a oprócz serii dokumentalnej, posiada dwie córki. Marysia jest nastolatką i biologiczną córką podróżniczki. Pod koniec 2016 roku podczas nagrywania programu o Tanzanii, Wojciechowska poznała nieśmiałe dziecko o imieniu Kabula. Od razu nawiązała przyjacielską więź z nastolatką. Teraz podróżniczka i 22-latka są nierozłączne. Dzięki historii Kabuli i empatii Wojciechowskiej powstał wzruszający film “Ludzie Duchy” o trudnym życiu ludzi chorych na albinizm.

Książki podróżniczki

Martyna na swoim koncie ma wiele książek podróżniczych oraz dokumentalnych.

  • seria książek “Kobieta na krańcu świata”, składają a się z szesnastu części
  • “Dzieciaki Świata” – książka o ciekawych, młodych osobowościach, które Wojciechowska miała przyjemność poznać
  • “Zwierzaki  Świata” – to książka przedstawiająca ciekawy świat wielu gatunków zwierząt

Autorka została uhonorowana wieloma nagrodami np. Róże Gali w 205 roku, czy Złota Nimfa za film dokumentalny “Ludzie Duchy” również w 2015 roku. 

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com